youtube üzerinden arapça öğreten kanalların tanıtımı 3

Youtube üzerinde

Durûsu’l-Luğati’l-Arabiyye Arapça Dersleri 

kitap hakkında kanalın yazısı

Medine İslam Üniversitesi’nin Arapça Bilmeyenlere okuttuğu Durûsu’l-Luğati’l-Arabiyye isimli çok ünlü kitabın video dersleriyle karşınızdayız. Derslerin ders notlarını ve kitabını www.tekellum.net adresinden indirebilirsiniz.

Dr. Abdurrahim tarafından yazılan ve neredeyse yarım asırlık bir tecrübe ve birikimin ürünü olan kitabla Arapça’ya sıfırdan başlayanlar rahatlıkla Arapça öğrenebilir. Sorularınızı www.tekellum.net adresinden sorabilir, her türlü desteği bizden alabilirsiniz.

Önemle belirtmek isterim ki, bu dersler, çok muhterem Dr Abdürrahim hocanın Durûsu’l-Luğati’l-Arabiyye kitabını satın almadan öğrenilecek dersler değildir. Kitap mutlaka satın alınmalı, dersler dinlendikten sonra alıştırmalar bizzat yapılmalı ve takılınan yerlerde bize sorular sorularak devam edilmelidir. Sadece bakarak Arapça öğrenilmez. Yazarak, düşünerek öğrenilir. Sevgiler.

Tekelleme Yetekellemu kanalı tarafından paylaşılmıştır.

kanalın tanıtım yazısı

Bu kanalda Arapça eğitimine ve İslami ilimlere dair bilgi ve belgeler paylaşılacaktır. Bu bir eğitim hizmetidir.Hiçbir zorluktan kaçınılmadan el emeği göz nuruyla hazırlanan bu videolarla pedagojik bir yaklaşımla Arapça'yı öğrenmek artık çok kolay.

İmam hatip ve Açıköğretim ilahiyat okuyan, ayrıca örgün ilahiyat okuyan öğrencilerin, Türkiye'de yaygın ve sistematik bir şekilde yürütülen, "dili anlat ama öğretme" prensibi nedeniyle çektikleri sıkıntıları biliyorum, biliyoruz. Arapça, çoklarının okul hayatında takıldıkları en büyük sorun haline geliyor. Bu noktada siz değerli takipçilerimize tavsiyem,özellikle açıköğretim ve imam hatip okullarına ait müfredatı bir an önce kenara bırakıp, bizim öğretme usulümüze göre çalışmaları. Bizim videoları izleyerek ilerlemeleri. En kısa zamanda çok yüksek notlar alıp, Arapça'yı öğrenememe kompleksinizi yeneceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir